Terapie dla Ciebie
Poniżej znajdziesz informacje o oferowanych przez nas usługach z zakresu psychoterapii oraz treningu neurofeedback. Zapoznaj się ze szczegółami, a jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji - napisz do nas, postaramy się odpowiedzieć i dokładnie wyjaśnić Twoje wątpliwości.
Terapia indywidualna krótkoterminowa
gdy potrzebujesz szybkiego wsparcia ze względu na nagłą sytuację życiową
Psychoterapia krótkoterminowa proponowana jest w konkretnej sytuacji kryzysowej, takiej jak utrata bliskiej osoby, nagła choroba czy pilna konieczność podjęcia ważnej życiowej decyzji. Terapia obejmuje od kilku do kilkudziesięciu cyklicznych spotkań. Sesje odbywają się z częstotliwością jednego, czasami dwóch pięćdziesięciominutowych spotkań w tygodniu. Częstotliwość spotkań i czas trwania terapii ustalamy na jednym z pierwszych spotkań. . Zaplanowanie konkretnej liczby spotkań i konieczność zakończenia procesu terapeutycznego w określonym terminie ułatwia koncentrację na celu, który chcemy osiągnąć i pozwala na czytelne wskazanie kierunku pracy już na jej początku.
Terapia indywidualna długoterminowa
gdy potrzebujesz głębokich i radykalnych zmian w swoim życiu
Psychoterapia długoterminowa to praca nastawiona na szersze i głębsze poznanie i zrozumienie siebie (twoich uczuć, myśli czy zachowania w różnych sytuacjach i wobec różnych osób, w tym również wobec samego siebie). Jej celem jest poznanie Ciebie i dokonanie kluczowych zmian w twoim życiu, mających na celu poprawę funkcjonowania, postrzegania świata czy funkcjonowania w relacjach z Twoimi bliskimi czy innymi ludźmi.
Nie mamy z góry ustalonego terminu zakończenia terapii. Może trwać nawet do kilku lat. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tempa zachodzących zmian. Częstotliwość spotkań może być mniej regularna.
Terapia indywidualna dla osób uzależnionych
gdy czujesz że jesteś osobą uzależnioną i potrzebujesz pomocy w wyjściu z uzależnienia
Uzależnienia mogą być różne i czasami możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że Ty lub bliska Ci osoba jest uzależniona. Najczęściej spotykane uzależnienia, to: alkoholizm, narkomania, hazard, zakupoholizm, uzależnienie od gier czy mediów społecznościowych, uzależnienie od seksu, pracy, jedzenia, a nawet od pracy ciała.
Podjęcie terapii jest odważnym krokiem w kierunku wolności od uzależnienia. To nie tylko walka z demonami przeszłości, ale także droga do odkrycia prawdziwej siły w sobie. Terapia to bezpieczne i wspierające środowisko, w którym możesz otwarcie mówić o swoich trudnościach i problemach. To miejsce, gdzie nie jesteś sam(a) – jesteśmy tu po to, by Cię wspierać na każdym kroku.
Pamiętaj, że uzależnienie to tylko jedna część Twojej dotychczasowej historii. Ale Twoja przyszłość może być pełna radości, spełnienia i zdrowia emocjonalnego. W terapii pomożemy Ci zrozumieć korzenie problemu, nauczyć się radzić sobie z trudnościami i budować nowe, zdrowe nawyki. Dzięki terapii, zyskasz narzędzia do pokonania uzależnienia i odzyskania kontroli nad swoim życiem. Każdy krok naprzód zbliża Cię do wolności i autentycznego szczęścia. Twoja przyszłość jest ważna i zasługujesz na życie pełne pasji, harmonii i sukcesów. Pamiętaj, że jesteś silniejszy/silniejsza, niż myślisz. Terapia jest kluczem do odzyskania Twojej mocy i stworzenia nowej, lepszej historii.
Terapia par
gdy czujesz, że Twój związek przeżywa kryzys
Czy Ty i Twój partner czasem macie wrażenie, że stajecie przed trudnościami, których nie jesteście w stanie rozwiązać Psychoterapia par to droga, która może wzmocnić Waszą relację i pomóc znaleźć wspólny język, ratować związek, gdy wydaje się wam, że jego dalsze istnienie jest zagrożone.W terapii par uczymy się słuchać siebie nawzajem i wyrażać uczucia w zdrowy sposób. To bezpieczne miejsce, w którym możecie otwarcie rozmawiać o trudnych tematach i odkryć nowe sposoby komunikacji czy zrozumienia siebie. Czy to konflikty, problemy z zaufaniem czy po prostu potrzeba wzmocnienia więzi - terapia par może Wam pomóc. Razem będziemy pracować nad zrozumieniem wzajemnych potrzeb i budowaniem zdrowszych wzorców zachowania.Bycie w związku to jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń. Przeżywamy w nim zarówno nadzieje, jak i rozczarowania. Wejście w relację, utrzymanie jej, dbanie o więź, nie tracąc jednocześnie autonomii, pogodzenie bliskość z rodzicielstwem – to poważne wyzwania przed którymi stajecie jako para. Pamiętaj, że każda relacja jest wyjątkowa, a terapia par dostosowuje się do Waszych potrzeb i możliwości. Terapia par to szansa na odkrycie nowych perspektyw i skorzystanie z narzędzi, które pomogą Wam rozkwitać jako para, wzajemnie się wspierać i uzupełniać. Terapia par może być kluczem do długotrwałej, pełnej zrozumienia i akceptacji relacji.
Terapia systemowa rodzin
gdy Ty lub Twoi bliscy mają bagaż z przeszłości, z którym nie potraficie sobie poradzić
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś(aś) się, jak ważna jest dynamika w Twojej rodzinie? Terapia systemowa rodzin to droga do lepszego zrozumienia relacji i budowania harmonii w Waszym wspólnym życiu. W terapii systemowej rodzin patrzymy na całą rodzinę jako na złożony układ. To miejsce, gdzie możecie wspólnie odkrywać, jak pewne wzorce i komunikacja wpływają na Wasze stosunki. Czy to konflikty, trudności w komunikacji czy wyzwania wychowawcze - terapia może Wam pomóc.
Bardzo często problemy w relacjach z członkami rodziny wynikają z bagażu przeszłości, związanego na przykład z wychowywaniem się w rodzinie dotkniętej problemem alkoholowym bądź rodzinie dysfunkcyjnej. Często dotyczy też osób pragnących uporać się z różnymi problemami w relacjach, na przykład:
-
niską samooceną i krytycznym stosunkiem do siebie samego,
-
poczuciem zbytniej odpowiedzialności za inne osoby, sytuacje, wydarzenia,
-
brakiem umiejętności odmawiania,
-
wchodzeniem w związki lub silne relację z osobami uzależnionymi, zranionymi lub cierpiącymi,
-
nieokreślony lęk lub obawa przed utratą kontroli, konfliktami, wyrażaniem uczuć,
-
często pojawiającym się poczuciem winy,
-
brakiem spontaniczności, stałym poczuciem zbytniego napięcia,
-
skupianiem się na zaspokajaniu oczekiwań innych kosztem swoich potrzeb,
-
złym samopoczuciem w kontaktach towarzyskich,
-
często towarzyszącemu poczuciu bezradności,
-
obsesja na punkcie pracy, zakupów, punktualności, porządku, seksu, hazardu, alkoholu, religii, etc.
-
myśleniem skrajnościami, w kategoriach „czarne albo białe”, „wszystko albo nic”,
-
odcinaniem się od zbyt bolesnych wspomnień z dzieciństwa,
-
ogólnym poczuciem niedopasowania lub nieadekwatnych do sytuacji reakcji, myśli i uczuć.
Przykłady obszarów, w których terapia systemowa rodzin może być Wam pomocna:
-
Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami a dziećmi.
-
Przygotowanie się do ważnych życiowych zmian, jak np. rozwód, przeprowadzka czy narodziny dziecka.
-
Praca nad poprawą komunikacji między partnerami.
-
Rozpoznanie i zmierzenie się z problemami emocjonalnymi lub zachowawczymi u jednego z członków rodziny.
Głównym celem spotkań naszych jest poradzenie sobie z doświadczeniami przeszłości, które blokują rozwój i czerpanie zadowolenia z życia, z siebie, czy relacji z innymi. Terapia ma za zadanie między innymi pomóc w:
-
przyjrzeniu się swoim trudnościom w aktualnym życiu i znalezieniu ich źródła w przeszłości,
-
głębszym zrozumieniu siebie, zwłaszcza swoich emocji, potrzeb, wartości, motywów zachowania, sposobów myślenia o sobie, innych, świecie,
-
uporządkowaniu obrazu swojej rodziny oraz relacji z ważnymi osobami z przeszłości,
-
rozpoznaniu wzorców rodzinnych,
-
odszukaniu zasobów swoich i swoich bliskich,
-
nauczeniu się autentyczności, asertywności i wyrażania siebie.
Pamiętaj, że każda rodzina ma swoje unikalne potrzeby i wyzwania. Terapia systemowa rodzin jest elastyczna i dostosowuje się do Was. To szansa na wypracowanie zdrowszych wzorców zachowania, lepszą komunikację i wzajemne zrozumienie wszystkich członków rodziny. Terapia może pomóc Wam jako rodzinie odnaleźć równowagę i pokonać trudności, pielęgnować i rozwijać zdrowe relacje.
Diagnostyka neurofeedback
gdy chcesz zweryfikować poprawność pracy swojego mózgu na tle rówieśników
Neurofeedback to rodzaj treningu mózgu, który bazuje na monitorowaniu aktywności elektrycznej mózgu za pomocą elektrod umieszczonych na skórze głowy. Dzięki temu możesz na żywo obserwować aktywność swojego mózgu na ekranie komputera. To innowacyjne podejście, które pozwala Ci zobaczyć, jak pracuje Twój mózg i wpłynąć na jego funkcjonowanie w celu poprawy zdrowia psychicznego, emocjonalnego oraz samodoskonalenia.
Diagnostyka składa się z dwóch etapów:
-
Ankiecie wypełnianej bezpośrednio przez Ciebie (również jeżeli trening będzie prowadzony dla Twojego dziecka)
-
Stworzenie mapy aktywności mózgu (fal mózgowych) i porównanie jej ze statyczną mapą zdrowych rówieśników.
Po wykonaniu obu czynności stawiana jest diagnoza oraz proponowany jest sposób oraz szacunkowy czas koniecznego treningu. Postawiona diagnoza i efektywność uczenia weryfikowane są i optymalizowane na późniejszym etapie treningu .
Przykłady obszarów, w których neurofeedback może pomóc:
-
Lepsza koncentracja i wydajność umysłowa.
-
Redukcja objawów stresu, lęku czy depresji.
-
Poprawa snu i regeneracji.
-
Praca nad kontrolą emocji i reakcji.
-
Zwiększenie zdolności relaksacyjnych.
Neurofeedback to jak nauka jazdy samochodem - możesz nauczyć się, jak reaguje Twój mózg na różne bodźce i ćwiczyć go, aby działał efektywniej. Terapeuta będzie obok Ciebie, pomagając Ci interpretować wyniki i opracowywać spersonalizowany plan treningowy. Trening neurofeedback to odkrywanie swojego umysłu na zupełnie nowym poziomie.
Trening neurofeedback
gdy znasz już mapę aktywności swojego mózgu i chcesz poprawić jego funkcjonowanie
Trening neurofeedback to niezwykłe doświadczenie, które umożliwi Ci odkrycie potencjału Twojego mózgu i poprawę jego funkcjonowania. Podczas treningu będziesz miał(a) okazję zobaczyć swoją aktywność mózgu na żywo - to jak oglądanie swojego umysłu w działaniu. Będziemy prowadzili Cię przez tę podróż do samopoznania i samodoskonalenia.
Przebieg treningu neurofeedback:
-
Pomiary: Na Twojej głowie umieszczamy specjalne elektrody monitorujące aktywność elektryczną Twojego mózgu. Elektrody te są pasywne, nie wpływają w żaden sposób na pracę mózgu i są całkowicie bezpoeczne.
-
Obserwacja: Na ekranie zobaczysz swoje fale mózgowe w czasie rzeczywistym. To jak odkrywanie swojego umysłowego krajobrazu.
-
Trening: Terapeuta pomoże Ci zrozumieć, jak wpływać na swoje fale mózgowe. Będziesz trenować, jak osiągać pożądane stany umysłu. Trening wykorzystuje obrazy, animacje, proste gry, filmy oraz dźwięk i muzykę.
-
Rozwój: W miarę treningu, zyskasz zdolność do świadomej kontroli aktywności mózgu, co może wpłynąć na Twój stan emocjonalny i zdolności umysłowe.
Przykłady obszarów, w których neurofeedback może pomóc:
-
Poprawa koncentracji i wydajności umysłowej.
-
Redukcja objawów stresu, lęku, traum czy depresji.
-
Trening relaksacji i zdolności do lepszego snu.
-
Praca nad kontrolą emocji i reakcji.
Trening neurofeedbacku to jak wyprawa w głąb swojego umysłu, gdzie odkrywasz ukryte możliwości. To Ty stajesz się kapitanem swoich fal mózgowych, sterując nimi w celu osiągnięcia lepszego samopoczucia. Trening neurofeedback to alternatywa dla farmakoterapii oraz często stosowane uzupełnienie w psychoterapii.